Konkurs

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 16:47

a-z-n-iv-wzor11.

.

Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii

Australia, New Zealand, Oceania Research Association

.

.


.

Wyniki etapu szkolnego w PDF (kliknij poniższy link):

antypody-etap-szkolny-wyniki

.


.

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na Konferencje o Vanuatu - informacja na stronie głównej ANZORA

.

.

.


Zaprasza w roku szkolnym 2014/2015 wszystkich uczniów małopolskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI Edycji Konkursu

„Antypody znane - nieznane”

Konkurs objęty jest honorowym patronatem:

Ambasady Australii w Polsce

Ambasady Nowej Zelandii w Polsce

Ambasady Vanuatu w Brukseli

oraz

Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie*

Konkurs sprawdzać  będzie wiedzę uczniów z zakresu geografii, historii i kultury rejonu świata potocznie nazywanego Antypodami (Australia, Nowa Zelandia, Oceania)

Temat przewodni konkursu w roku szkolnym 2014/2015:

„Vanuatu – 34 lata niepodległości”

Etapy konkursu:

szkolny – w macierzystej szkole 7 listopada 2014 r. godz. 9.00

międzyszkolny (finałowy)13 lutego 2015 r. (informacja o miejscu i godzinie będzie wysłana do szkół, których uczniowie się do niego zakwalifikują oraz zostanie podana nastronie internetowej www.anzora.org; dojazd na koszt własny).

Zgłoszenia uczniów do udziału w Konkursie dokonuje nauczyciel - Szkolny Opiekun Konkursu do dnia 10 października 2014 r. wysyłając na adres internetowy antypody.konkurs@gmail.com uzupełnioną kartę zgłoszeniową, która musi zawierać: nazwę i dokładny adres Szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko Dyrektora Szkoły, imię i nazwisko Szkolnego Opiekuna Konkursu oraz jego e-mail, imiona i nazwiska oraz klasę uczniów biorących udział w konkursie.

Proszę o wypełnienie załączonej karty i odesłanie jej w formacie word (nie ma konieczności ręcznego wpisywania danych ani pieczętowania i skanowania karty zgłoszeniowej).

.

Karta Zgłoszeniowa - (Do pobrania w formacie Word) antypodykartazgloszeniowa2014-2015-1

.

Szczegółowe informacje o Konkursie  znajdują się w zakładce - Regulamin

*czekamy na oficjalne potwierdzenie Małopolskiego Kuratorium Oświaty w sprawie objęcia patronatem honorowym VI edycji Konkursu.

Łączymy pozdrowienia,

dr Dariusz Zdziech
mgr Dorota Rajca

Organizatorzy Konkursu

.

.

.

Szanowni Państwo

poniżej prezentujemy listę zwycięzców V edycji konkuru

Pierwsza 10 zwycięzców oraz 3 osoby wyróżnione

Wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania do konkursu zarówno uczniom, jak i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

.

MIEJSCE

SZKOŁA

IMIE

NAZWISKO

TEST

ESEJ

SUMA

1

I LO Bochnia

Iwona

Krok

38

21

59

2

I LO Bochnia

Alicja

Kawala

35

23

58

2

I LO Wadowice

Tomasz

Śpiewla

30

28

58

2

I LO Kraków

Aleksandra

Tokarz

31

27

58

5

II LO Kraków

Jakub

Węgrzynowicz

31

25

56

6

I LO Oświęcim

Dominika

Ocylok

29.5

26

55.5

7

I LO Kraków

Klaudia

Juśko

30

23

53

8

II LO Kraków

Karolina

Grudzień

27

25

52

8

II LO Kraków

Piotr

Wójcik

30

22

52

10

I LO Kraków

Dorian

Klaja

27.5

24

51.5

11

I LO Oświęcim

Aleksandra

Kaczmarzyk

26

25

51

11

I LO Bochnia

Magdalena

Kaflińska

30

21

51

11

I LO Oświęcim

Magdalena

Kacperek

25

26

51

.

Wręczenie nagród odbędzie się w środę 23 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w Krakowie

w pięciogwiazdkowym Hotelu Gródek -  ul. Na Gródku 4, sala bankietowa.

.

dbh-logo-new-od-220320071

.

.

.

.

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że finał V edycji konkursu dla małopolskich szkół ponadgimnazjalnych “Antypody znane - nieznane” odbędzie się 17 lutego 2014 r.(poniedziałek).

miejsce: Kraków, budynek Kolegium Śląskiego UJ, al. Mickiewicza 3, sala 331 (trzecie piętro)
czas: I część (test) 10.00-10.45
II część (wypracowanie) 11.00-12.00

Dojazd do przystanku Cracovia:

autobus:109, 124, 134, 144, 164, 173, 179, 194, 292, 304, 409, 502, 503

tramwaj: 20

Najdogodniejszy dojazd komunikacją miejską można sprawdzić tutaj: http://krakow.jakdojade.pl/

Uprzejmie prosimy, by uczniowie przybyli 15 minut wcześniej i by posiadali ze sobą legitymacje szkolne oraz przybory do pisania. Etap ten składa się z części testowej (pytania otwarte i zamknięte), trwającej 45 min oraz z części opisowej trwającej 60 minut. Część druga polega na napisaniu eseju na jeden z trzech podanych uczniom tematów związanych z przewodnią problematyką danej edycji konkursu. Pomiędzy I a II częścią przewidziana jest 15 min przerwa.

Z uwagi na tegoroczny temat przewodni konkursu, który brzmi “Kiribati - kraj Pacyfiku na drodze do zrównoważonego rozwoju”, prosimy o zachęcenie uczniów do zapoznania się z problematyką następujących zagadnień:

- Historyczne, geograficzne oraz przyrodnicze uwarunkowania Kiribati

- Demografia i kultura Kiribati

- Ustrój polityczny Kiribati

- Kiribati na arenie międzynarodowej

- Polityka regionalna państw Pacyfiku

- Prawo międzynarodowe a znikające państwa

- Wymiana handlowa, partnerzy oraz perspektywy ekonomiczne Kiribati

- Międzynarodowa pomoc rozwojowa dla Kiribati

- Projekt Poland helps Poland

W załączniku przesyłamy abstrakty wystąpień zaprezentowanych podczas grudniowej konferencji w Krakowie.

Łączymy pozdrowienia,

dr Joanna Rzońca
mgr Dorota Rajca

Sekretarze Naukowi Konkursu

.

.

.

.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

Mamy przyjemność poinformować, że szkolny etap V edycji Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego „Antypody znane-nieznane” został rozstrzygnięty. Komitet Organizacyjny, po weryfikacji prac konkursowych, wytypował do etapu finałowego 68 uczniów.

Nazwiska zakwalifikowanych uczniów znajdują się poniżej. Etap międzyszkolny (finałowy) odbędzie się 17 lutego 2014 r. w Krakowie (informacja o miejscu i godzinie etapu międzyszkolnego będzie wysłana do nauczycieli oraz zostanie podana na stronie internetowej www.anzora.org w późniejszym terminie).

Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej Konferencji Naukowej organizowanej przez Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii pt.: „Kiribati - kraj Pacyfiku na drodze do zrównoważonego rozwoju” która odbędzie się w  piątek, 20 grudnia 2013 r. w auli Polskiej Akademii Umiejętności, przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie, w godz. 10.00 - 15.00.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

.

SZKOŁA IMIE ucznia NAZWISKO ucznia
II LO Chrzanów Adam Śmietański
II LO Kraków Adrian Gołąb
I LO Oświęcim Aleksandra Kaczmarzyk
I LO Kraków Aleksandra Śliwa
I LO Kraków Aleksandra Tokarz
I LO Bochnia Alicja Kawala
VII LO Kraków Aneta Kłeczek
LO Skawina Anna Jagocha
I LO Limanowa Anna Brzezińska
II LO Chrzanów Daria Budzoń
I LO Bochnia Dawid Prokopek
Zespół Szkół Budowlanych Nowy Sącz Dominik Pacholik
I LO Oświęcim Dominika Ocylok
XV LO Kraków Dominika Gaj
I LO Kraków Dorian Klaja
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nawojowa Przemysław Maślanka
X LO Kraków Iga Procka
I LO Kraków Irena Wieczorek
I LO Bochnia Iwona Krok
II LO Chrzanów Jakub Bednarczyk
V LO Kraków Jakub Żbik
ZSSO STO Zakopane Edward Klaper
II LO Kraków Jakub Węgrzynowicz
ZSSO STO Zakopane Jakub Kubina
LO Biecz Kamil Bogdan
I LO Oświęcim Kamila Boba
IV LO Kraków Karol Duda
XVI LO Kraków Karolina Kobierska
II LO Kraków Karolina Grudzień
VII LO Kraków Katarzyna Harmata
I LO Limanowa Katarzyna Wójcik
X LO Kraków Kinga Tobała
I LO Kraków Klaudia Juśko
II LO Kraków Klaudia Guzik
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków Joanna Krajewska
XI LO Kraków Krzysztof Lis
LO Biecz Maciej Świerz
I LO Kraków Maciej Bernaś
II LO Kraków Magdalena Kaszuba
I LO Oświęcim Magdalena Kacperek
I LO Bochnia Magdalena Kaflińska
LO Skawina Małgorzata Bała
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków Klaudia Szyller
II LO Kraków Maria Tarnówka
VII LO Kraków Marlena Solecka
I LO Kraków Marta Różycka
LO Biecz Mateusz Róż
IV LO Kraków Miłosz Mleczko
II LO Chrzanów Monika Owczyńska
V LO Kraków Monika Juszczyk
XXX LO Kraków Natalia Milasz
LO Skawina Natalia Wyroba
II LO Kraków Olga Stefaniuk
IV LO Tarnów Olga Nowak
LO Skawina Paulina Wrzoszczyk
II LO Kraków Piotr Wójcik
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków Marek Sekunda
I LO Chrzanów Rafał Zoń
I LO Oświęcim Rafał Gąsior
IV LO Tarnów Rafał Siudut
II LO Chrzanów Sylwia Szklarczyk
II LO Chrzanów Sylwia Czuper
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków Szymon Grzyb
I LO Limanowa Tomasz Meres
I LO Wadowice Tomasz Śpiewla
X LO Kraków Weronika Bryndal
I LO Limanowa Wojciech Kawalec
I LO Wadowice Wojciech Tutaj

.

.

.

Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii

Zaprasza w roku szkolnym 2013/2014
wszystkich uczniów małopolskich szkół ponadgimnazjalnych
do udziału w V Edycji Konkursu objętego honorowym patronatem
Ambasady Australii w Polsce
Ambasady Nowej Zelandii w Polsce
„Antypody znane - nieznane”
Konkurs sprawdza wiedzę uczniów z zakresu geografii, historii i kultury rejonu świata potocznie nazywanego Antypodami (Australia, Nowa Zelandia, Oceania)
Temat przewodni konkursu w roku szkolnym 2013/2014:
Kiribati
Zgłoszenia uczniów do udziału w konkursie prosimy dokonać do dnia 11 października 2013 wysyłając na adres internetowy antypody.konkurs@gmail.com uzupełnioną kartę zgłoszeniową.
Karta zgłoszeniowa musi zawierać: nazwę i dokładny adres Szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko Dyrektora Szkoły, imię i nazwisko Szkolnego Opiekuna Konkursu oraz jego e-mail, imiona i nazwiska uczniów biorących udział w konkursie. Etapy konkursu:
 szkolny (sprawdzający wiedzę ogólną o regionie Australii, Nowej Zelandii i Oceanii) - w macierzystej szkole 6 listopada 2013 godz. 9.00
 międzyszkolny – 17 lutego, Kraków Uniwersytet Jagielloński (sprawdzający wiedzę z zakresu tematu przewodniego)
UWAGA! informacja o miejscu i godzinie etapu międzyszkolnego będzie wysłana do szkół, których uczniowie się do niego zakwalifikują oraz zostanie podana na stronie internetowej www.anzora.org; dojazd na koszt własny).
Szczegóły oraz dokładny regulamin konkursu dostępny są na stronie internetowej Towarzystwa: http://anzora.org/konkurs/

Karta Zgłoszeniowa:

.

antypodykartazgloszeniowa2013-2014

.

.


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że IV edycja Konkursu Wiedzy „Antypody znane-nieznane”, przeprowadzana w roku szkolnym 2012/2013 została rozstrzygnięta.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców:


MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

1

Juśko

Klaudia

I LO Kraków

2

Krok

Iwona

I LO Bochnia

2

Ślusarczyk

Małgorzata

II LO Kraków

4

Juszkiewicz

Joanna

I LO Kraków

5

Paduch

Maciej

V LO Kraków

6

Żurek

Marzena

IV LO Tarnów

7

Chabasiewicz

Julia

V LO Kraków

8

Kalemba

Anna

IV LO Tarnów

9

Torba

Mateusz

LO Skawina

10

Śliwa

Aleksandra

I LO Kraków

wyróżnienie

Kołacz

Julita

IV LO Tarnów

wyróżnienie

Pluta

Agnieszka

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

wyróżnienie

Kotarba

Jadwiga

IV LO Kraków

wyróżnienie

Kawalec

Wojciech

I LO Limanowa

wyróżnienie

Kafliński

Wojciech

I LO Bochnia

wyróżnienie/ esej

Śpiewla

Tomasz

I LO Wadowice


Gala finałowa podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2013 w Krakowie. O dokładnym przebiegu uroczystości, nauczyciele i uczniowie zostaną powiadomieni w najbliższym czasie.

Poziom wiedzy uczniów był wysoki, pytania trudne a rywalizacja bardzo zacięta. Gratulujemy Uczniom sukcesów oraz dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie i zgłoszenie uczniów do Konkursu.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie!

==================================

Mamy przyjemność poinformować, że szkolny etap IV edycji Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego „Antypody znane-nieznane” został rozstrzygnięty.

Komitet Organizacyjny po weryfikacji prac konkursowych wytypował do etapu finałowego 71 uczniów według kryterium punktowego. Ze względu jednak na duże zainteresowanie konkursem oraz wysoki poziom wiedzy uczestników postanowiono przyjąć do grona finalistów łącznie 84 osoby.

Do II etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:L.p.

Szkoła

NAZWISKO ucznia

IMIĘ ucznia

1

I LO Kraków

Juszkiewicz

Joanna

2

I LO Kraków

Juśko

Klaudia

3

I LO Kraków

Fliśnik

Łukasz

4

I LO Kraków

Śliwa

Aleksandra

5

I LO Kraków

Seraphim

Joanna

6

I LO Kraków

Miklasińska

Aleksandra

7

I LO Kraków

Bernaś

Maciej

8

I LO Kraków

Jarek

Krzysztof

9

I LO Kraków

Wieczorek

Irena

10

I LO Bochnia

Wądolny

Wojciech

11

I LO Bochnia

Włudyka

Sebastian

12

I LO Bochnia

Tomczyk

Przemysław

13

I LO Bochnia

Mulka

Jagoda

14

I LO Bochnia

Kafliński

Wojciech

15

I LO Bochnia

Klesiewicz

Mateusz

16

I LO Bochnia

Krok

Iwona

17

I LO Bochnia

Chmielek

Aneta

18

I LO Bochnia

Gnutek

Dorota

19

I LO Limanowa

Baran

Konrad

20

I LO Limanowa

Pacholarz

Witold

21

I LO Limanowa

Kawalec

Wojciech

22

I LO Wadowice

Śpiewla

Tomasz

23

II LO Chrzanów

Śmietański

Adam

24

II LO Chrzanów

Szklarczyk

Sylwia

25

II LO Chrzanów

Kosowska

Katarzyna

26

II LO Kraków

Kaszuba

Magdalena

27

II LO Kraków

Ślusarczyk

Małgorzata

28

II LO Kraków

Brańka

Monika

29

IV LO Tarnów

Kalemba

Anna

30

IV LO Tarnów

Żurek

Marzena

31

IV LO Tarnów

Kołodziej

Agata

32

IV LO Tarnów

Musiał

Bartosz

33

IV LO Tarnów

Kołacz

Julita

34

IV LO Kraków

Idzik

Aleksandra

35

IV LO Kraków

Kotarba

Jadwiga

36

IX LO Krakow

Motyka

Magdalena

37

IX LO Krakow

Łapa

Magdalena

38

IX LO Krakow

Adamczyk

Magdalena

39

IX LO Krakow

Nowak

Tomasz

40

IX LO Krakow

Rogalska

Karolina

41

IX LO Krakow

Indyka

Karolina

42

IX LO Krakow

Koprynia

Monika

43

IX LO Krakow

Zawadzka

Natalia

44

IX LO Krakow

Sotwin

Ewa

45

IX LO Krakow

Wrońska

Anna

46

IX LO Krakow

Ziarkowska

Joanna

47

LO Biecz

Świerz

Maciej

48

LO Biecz

Kijek

Tomasz

49

LO Skawina

Torba

Mateusz

50

LO Skawina

Jagocha

Anna

51

LO Skawina

Drab

Dominika

52

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Jakubczyk

Marcelina

53

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Zajas

Paulina

54

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Śliwiński

Maciej

55

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Zdżalik

Klaudia

56

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Pluta

Agnieszka

57

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Bolisęga

Kamila

58

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących Oświęcim

Ogaza

Natalia

59

V LO Kraków

Krawczyk

Natalia

60

V LO Kraków

Paduch

Maciej

61

V LO Kraków

Chabasiewicz

Julia

62

VII LO Kraków

Sutor

Gabriela

63

XVI LO Krakow

Mierniczek

Mateusz

64

XVI LO Krakow

Ziąbka

Katarzyna

65

XXVII LO Kraków

Zając

Olga

66

XXVIII LO Kraków

Tylek

Antonina

67

XXX LO Kraków

Milasz

Natalia

68

Zespół Szkół Budowlanych Nowy Sącz

Pacholik

Dominik

69

Zespół Szkół Budowlanych Nowy Sącz

Bolliri

Damiano

70

Zespół Szkół Budowlanych Nowy Sącz

Gierczyk

Paweł

71

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych Tarnów

Odrobiński

Bartłomiej

72

Zespół Szkół Łączności Kraków

Baran

Jarosław

73

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nawojowa

Niemasik

Karolina

74

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Gogol

Karolina

75

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Majda

Iwona

76

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Czerwiński

Sebastian

77

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Sroka

Angelika

78

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Książek

Grzegorz

79

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności Myślenice

Smaciarz

Natalia

80

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Dąbrowa Tarnowska

Kramarska

Joanna

81

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Dąbrowa Tarnowska

Piekielniak

Sylwester

82

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Dąbrowa Tarnowska

Krupa

Joanna

83

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków

Nowak

Justyna

84

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Kraków

Szyller

Klaudia


Przypominamy, że temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu brzmi „Polacy na Pacyfiku”, dlatego tym bardziej serdecznie zapraszamy uczestników finału, a także wszystkich innych zainteresowanych uczniów oraz nauczycieli, na konferencję naukową „Polacy na Pacyfiku”, która rozpocznie się w dniu 7 grudnia 2012 roku o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie (ul. Oleandry 3, Kraków; dojazd na koszt własny). Część pytań etapu finałowego dotyczyć będzie tematów poruszonych przez referentów konferencji.

Etap finałowy konkursu odbędzie się 31 stycznia 2013 r. Szczegółowe informacje o miejscu i godzinie eliminacji zostaną podane w późniejszym terminie. Równolegle do tej informacji, Szkolni Opiekunowie Konkursu otrzymają powiadomienia  emailowe związane z rezultatami pierwszego etapu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!


========================================

Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii

Australia, New Zealand, Oceania Research Association

Zaprasza w roku szkolnym 2012/2013 wszystkich uczniów małopolskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej już

IV Edycji Konkursu


„Antypody znane - nieznane”

Konkurs objęty jest honorowym patronatem:

Ambasady Australii w Polsce

Ambasady Nowej Zelandii w Polsce

oraz

Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie

.

Konkurs sprawdzać  będzie wiedzę uczniów z zakresu geografii, historii i kultury rejonu świata potocznie nazywanego Antypodami (Australia, Nowa Zelandia, Oceania)

.

Temat przewodni konkursu w roku szkolnym 2012/2013: Polacy na Pacyfiku

.

Etapy konkursu:

szkolny – w macierzystej szkole 6 listopada 2012 r. godz. 10.00


międzyszkolny (finałowy) 31 stycznia 2013 r. (informacja o miejscu i godzinie będzie wysłana do szkół, których uczniowie się do niego zakwalifikują oraz zostanie podana na stronie internetowej www.anzora.org; dojazd na koszt własny).

.

Zgłoszenia uczniów do udziału w Konkursie dokonuje nauczyciel - opiekun (Szkolny Opiekun Konkursu) do dnia 12 października 2012 r. wysyłając na adres internetowy antypody.konkurs@gmail.com uzupełnioną kartę zgłoszeniową, która musi zawierać: nazwę i dokładny adres Szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko Dyrektora Szkoły, imię i nazwisko Szkolnego Opiekuna Konkursu oraz jego e-mail, imiona i nazwiska oraz klasę uczniów biorących udział w konkursie.

.
Karta głoszeniowa konkursu:
.


.
.

======================================================================================

.

Lista zwycięzców III edycji konkursu “Antypody znane - niezne”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że III Edycja Konkursu Wiedzy „Antypody znane-nieznane”, przeprowadzana w roku szkolnym 2011/2012 została rozstrzygnięta.


Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców:


1

Rosół

Urszula

II LO Kraków

2

Jakubczyk

Marcelina

PZ nr 1 Oświęcim

2

Kafliński

Wojciech

I LO Bochnia

2

Sosiński

Piotr

IV LO Kraków

5

Śliwa

Aleksandra

I LO Kraków

6

Pluta

Agnieszka

PZ nr 1 Oświęcim

7

Jakubczyk

Weronika

I LO Kraków

7

Kowtunenko

Andrzej

PZ nr 1 Oświęcim

9

Kuchno

Jakub

I LO Bochnia

9

Rysak

Kamila

I LO Bochnia

.


Komitet Organizacyjny podjął ponadto decyzję o wyróżnieniu następujących uczniów:


Staszczyk

Katarzyna

PZ nr 1 Oświęcim

Adaszek

Dominika

I LO Wadowice

Filar

Tomasz

IV LO Kraków

Miklasińska

Aleksandra

I LO Kraków

Ryba

Aleksandra

II LO Kraków

.


Niezależnie od wyniku punktowego, wyróżnienie za najlepszy esej przyznano uczniom:


Ćwioro

Daria

XV LO Kraków

Szostek

Dominik

I LO Kraków

.


Poziom wiedzy uczniów był wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta. Komitet Organizacyjny podjął decyzję o nagrodzeniu 10 uczestników i wyróżnieniu w sumie 7 osób, spośród 75 uczniów, którzy przystąpili do etapu finałowego.


Gala finałowa podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia odbędzie się w czwartek 22 marca 2012 r. o godz. 11.oo w Konsulacie Francuskim w Krakowie (ul. Stolarska 15; http://www.cracovie.org.pl/).  Po ceremonii (o 12:30), uczniowie którzy zajęli I i II miejsce wezmą udział w lunchu z udziałem m.in.: przedstawicieli Ambasady Nowej Zelandii, Ambasady Australii oraz Konsulatu Francuskiego.


Prosimy o potwierdzenie przybycia nagrodzonych i wyróżnionych uczniów.


Oficjalne zawiadomienia do szkół zostaną przesłane na poczatku przyszłego tygodnia.

Gratulujemy Uczniom sukcesów oraz dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie i zgłoszenie uczniów do Konkursu.



Łączymy pozdrowienia,

mgr Dorota Rajca i mgr Joanna Rzońca

Sekretarze Naukowi Konkursu

.

II Etap - Finał najnowszej edycji konkursu “Antypody znane - nieznane”

Pragniemy poinformować, że II etap Konkursu „Antypody znane-nieznane” odbędzie się dnia 9 lutego 2012 roku, w godz. 11.00-13.00, w sali 238 na drugim piętrze budynku Kolegium Śląskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego (al. A.Mickiewicza 3, 31-120 Kraków).

Dojazd do przystanku Cracovia:

autobus:103, 114, 124, 134, 144, 152, 164, 169, 173, 179, 192, 194, 292, 409, 502

tramwaj: 15, 18

Najdogodniejszy dojazd komunikacją miejską można sprawdzić tutaj: http://krakow.jakdojade.pl/

Uprzejmie prosimy, by uczniowie przybyli 15 minut wcześniej i by posiadali ze sobą legitymacje szkolne oraz przybory do pisania. Etap ten składa się z części testowej (pytania otwarte i zamknięte), trwającej 45 min oraz z części opisowej trwającej 60 minut. Część druga polega na napisaniu eseju na jeden z podanych uczniom tematów, związanych z przewodnią problematyką danej edycji konkursu (w roku szkolnym 2011/2012 jest to: „Polinezja Francuska – jak bardzo francuska?). Pomiędzy pierwszą a drugą częścią etapu międzyszkolnego, przewidziana jest 15 minutowa przerwa.

.


I Etap - Finał najnowszej edycji konkursu “Antypody znane - nieznane”

Mamy przyjemność poinformować, że I etap III edycji Konkursu Wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego, pod tytułem: „Antypody znane-nieznane” został rozstrzygnięty. Organizatorzy Konkursu, w etapie finałowym przewidzieli maksymalnie 80 miejsc, jednak ze względu na duże zainteresowanie Konkursem oraz wysoki poziom prac uczestników, Komitet Organizacyjny postanowił przyjąć do grona finalistów 3 osoby więcej.

Do II etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

I Liceum Ogólnokształcące im. B Nowodworskiego w Krakowie

Adamska Izabela

Bernaś Maciej

Fliśnik Łukasz

Jakubczyk Weronika

Jarek Krzysztof

Kowanetz Anna

Miklasińska Aleksandra

Pacia Piotr

Śliwa Aleksandra

Świeczkowski Filip

Szostek Dominik

Wilczyńska Gabriela

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Kafliński Wojciech

Kuchno Jakub

Majcher Anna

Majcher Wojciech

Ogińska Justyna

Rusak Kamila

Tracz Karolina

Wądolny Wojciech

Włudyka Sebastian

Wołek Katarzyna

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej

Kawalec Dominik

Kawalec Wojciech

Wojtas Magdalena

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Brańka Monika

Kanownik Anna

Rosół Urszula

Ryba Aleksandra

Sewiołło Maciej

Sikora Joanna

IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Krakowie

Ciałowicz Jakub

Filar Tomasz

Kotarba Jadwiga

Sosiński Piotr

IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie

Ciągło Sebastian

Dziurzyński Dominik

Filipek Marlena

Flek Daria

Grzywa Magdalena

Koprynia Monika

Krzywda Łukasz

Kulanica Damian

Łapa Magdalena

Motyka Magdalena

Patecka Kinga

Pitala Jacek

Sroka Dagmara

Wrońska Anna

Zawadzka Natalia

Niepubliczne Liceum Piłki Nożnej w Krakowie

Bułat Artur

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu

Bolisęga Kamila

Jakubczyk Marcelina

Kowtunenko Andrzej

Pluta Agnieszka

Staszczyk Katarzyna

Zajas Paulina

V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie

Bochenek Kamil

VII Liceum Ogólnokształcące im.Zofii Nałkowskiej w Krakowie

Michalski Piotr

Urbański Radosław

X Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Krakowie

Dragon Justyna

Krawczyk Piotr

Lalik Paulina

Majka Krystian

Migdał Mateusz

Ostrowski Radek

Ptaszek Dariusz

XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie

Ćwioro Daria

Zespół Szkół Budowlanych nr 2 w Krakowie

Nowak Justyna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach

Pabis Paulina

Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Chromy Teresa

Knapczyk Sylwia

Kubielas Karolina

Tokarczyk Tomasz

Trzop Beata

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach

Adaszek Dominika

Śpiewla Tomasz

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 / XXX LO w Krakowie

Joanna Wątorek

XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie

Lipiński Krzysztof

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie

Irla Maciej

Kupiec Krzysztof

Sypek Wojciech

Włodarz Karolina

Przypominamy, że tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu jest Polinezja Francuska, dlatego tym serdeczniej zapraszamy Uczestników Finału, a także wszystkich innych zainteresowanych Uczniów oraz Nauczycieli, na Konferencję Naukową „Polinezja Francuska – jak bardzo francuska?”, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2011 roku od godz. 10.00, w Sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.

II etap odbędzie się 9 lutego 2012 roku, w sali 238 w Kolegium Śląskim Uniwersytetu Jagiellońskiego (al. A.Mickiewicza 3 w Krakowie). Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu finału, zostaną przesłane do szkół, których uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu międzyszkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie, a Finalistom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

=============

Ruszyła III edycja konkursu “Antypody znane - nieznane” dla małopolskich szkół ponadgimnazjalnych


1. I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
2. I LO mi. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
3. I LO im. Władysława Orkana w Limanowej
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity - I LO w Wadowicach
5. Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu
6. II LO i. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie
7. IV LO i. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
8. V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie
9. VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie
10. IX LO im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie
11. X LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

12.XI LO im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie
13. XV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie
14. XVI K.K. Baczyńskiego LO w Krakowie
15. XXVII LO im. dr Henryka Jordana w Krakowie
16. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 - XXX LO w Krakowie
17. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej
18. Zespół Szkół Budowlanych nr 2 w Krakowie
19. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie
20. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
21. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie
22. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej
23. Niepubliczne Liceum Piłki Nożnej w Krakowie

Wszystkim  życzymy powodzenia

Comments are closed.